««  « Kwiecień 2018 »  »»

STUDIA PODYPLOMOWE WSZIA: Nowe uprawnienia

2009-01-27 · Kronika Tygodnia

Chcesz zdobyć uprawnienia audytora - certyfikatora energetycznego budynków, licencję zarządcy nieruchomości lub pośrednika nieruchomości? Zapoznaj się z nową ofertą studiów podyplomowych WSZiA w Zamościu.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczęła nabór na studia podyplomowe, na semestr letni roku akademickiego 2008/2008. Dokumenty można składać do 20 lutego 2009 r. Oferta studiów podyplomowych została wzbogacona o 3 nowe kierunki studiów, są to audyt energetyczny i certyfikacja energetyczna budynków, zarządzanie nieruchomościami, pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Na pierwszym z wymienionych kierunków studenci będą przygotowywani do wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków (certyfikaty energetyczne) i audytów energetycznych na potrzeby termomodernizacji.

Absolwenci studiów otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, równorzędne z pozytywnym egzaminem przed Komisją Ministerstwa Infrastruktury, dające uprawnienia państwowe Audytora - Certyfikatora Energetycznego Budynków zgodnie z Dyrektywą 2002/91/WE oraz aktualnym prawodawstwem w tym zakresie.

Zarządzanie nieruchomościami to studia adresowane do osób posiadających wyższe wykształcenie, pragnących zdobyć nowe, dodatkowe kwalifikacje. Kierowane są również do osób zajmujących się już nieruchomościami i pragnących poszerzyć swoją wiedzę lub uprawnienia o licencję zarządcy. Celem studiów jest nabycie przez uczestników teoretycznej i praktycznej wiedzy z zakresu zarządzania nieruchomościami, ale także przygotowanie do profesjonalnego wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości. Studia te są pomocne w kształtowaniu umiejętności menedżerskich zarządcy w zakresie gospodarki nieruchomościami z wykorzystaniem ekonomiczno-finansowych narzędzi rynkowych.

Kolejną propozycją WSZiA związaną z rynkiem nieruchomości jest pośrednictwo. Studia adresowane są do osób posiadających wyższe wykształcenie i pragnących profesjonalnie pośredniczyć w obrocie nieruchomościami, tzn. zdobyć wolny zawód i uzyskać tytuł licencjonowanego pośrednika w obrocie nieruchomościami. Studia są też ciekawą propozycją dla wszystkich osób zawodowo związanych z gospodarką nieruchomościami, chcących poszerzyć swą wiedzę lub uprawnienia o licencję pośrednika.

Słuchacz studiów podyplomowych zapozna się z problematyką rynku nieruchomości i funkcjonowania biura obrotu nieruchomościami. Studia dają podstawy, które zapewnią skuteczność i bezpieczeństwo pośrednikom, jak również satysfakcję z fachowo wykonywanych usług. Studia spełniają wymagania ustawy o gospodarce nieruchomościami w zakresie minimum programowych dla studiów podyplomowych ogłoszonych w komunikacie ministra budownictwa z dnia 20 czerwca 2007 r.

Pełna oferta studiów podyplomowych na rok akademicki 2008/2009 obejmuje 20 kierunków: edukacja dla bezpieczeństwa - przysposobienie obronne, informatyka, odnowa biologiczna z elementami fizjoterapii, ochrona informacji niejawnych, pedagogika korekcyjna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika przedszkolna, polityka zdrowotna i zarządzanie w ochronie zdrowia, profilaktyka społeczna i resocjalizacyjna, rachunkowość, studium pedagogiczne, wiedza o społeczeństwie, wychowanie fizyczne, zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzanie projektami UE, zarządzanie sytuacją kryzysową oraz zarządzanie w oświacie.

Zainteresowani podjęciem nauki na studiach podyplomowych więcej informacji mogą uzyskać w Studium Studiów Podyplomowych WSZiA, ul. Akademicka 4, pok. 3 (parter), tel. 084 677 67 31,084 677 67 28. Pełna oferta studiów podyplomowych dostępna jest również pod adresem: www.studiapodyplomowe.wszia.edu.pl

Danuta Błahuta