««  « Kwiecień 2018 »  »»

Finał Wakacji w Europie

2009-12-15 · Kronika Tygodnia

Michał Banaś, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Zamościu, zajął pierwsze miejsce w II edycji konkursu fotograficznego WAKACJE W EUROPIE, którego organizatorami byli CIE Europe Direct, działające przy Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Zamojskie Towarzystwo Fotograficzne. Za pracę "Lwów 4" otrzyma! kino domowe

Za pracę "Hmóra" drugie miejsce zajęła Anna Ku-sak (nagrodzona kamerą wideo). Trzecie miejsce zajął Maciej Ciuba za zdjęcie "Odlot" (miniwieża). Wyróżnienia w postaci mp3 otrzymały: Jadwiga Maciocha (praca "Ciepło ci"), Olga Pańczyk (praca "Francja - Cham-bord") oraz Olga Szewczuk (praca "Pod drzewem"). Nagrody dla uczestników ufundowane zostały przez CIE Europe Direct i Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu.

W konkursie uczestniczyło ponad 30 młodych fotografików. Ponad 100 prac przejrzało i oceniło jury w składzie: Stanisław Orłowski, Marek Jawor (władze Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego), Jerzy Cabaj oraz prodziekan dr Janusz Skwarek.

Finał konkursu uświetnił wernisaż V edycji konkursu fotograficznego BZWBK Foto Press 2009. Na wystawę najlepszych polskich dziennikarzy prasowych uczelnia zaprasza do 22 grudnia w Galerii Akademickiej Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu w Collegium Novum przy Sienkiewicza 22.

mb