««  « Kwiecień 2018 »  »»

Stypendia Ministra

2009-12-16 · Tygodnik Zamojski

9 studentów Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za szczególne osiągnięcia w nauce i w sporcie. W przeliczeniu na liczbę studentów zamojska uczelnia jest pod tym względem liderem naszego regionu. Studenci otrzymają, z wyrównaniem od października, stypendium miesięczne (przyznawane na rok akademicki) w wysokości 1 300 zł.

- Bardzo się cieszę, że dostałam stypendium. Pieniądze przeznaczę na kurs języka hiszpańskiego, a może pojadę na wakacje właśnie do Hiszpanii - cieszy się Karolina Gwiazdowska, studentka fizjoterapii w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

- Trzeba już na pierwszym roku wyszukiwać zdolnych i chętnych do pracy studentów i po prostu z nimi pracować. Wysyłać na konferencje, stypendia zagraniczne, zachęcać do publikowania w wydawnictwach naukowych, inspirować do badań naukowych. Nasza uczelnia tworzy dobre warunki dla rozwoju kariery naukowej studentów. Finansuje działalność kół naukowych, wydaje Prace Studenckich Kół Naukowych - cykliczne wydawnictwo, które prezentuje badania i osiągnięcia studentów - podkreśla dr Mieczysław Kowerski, prorektor w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Sukcesy studentów uczelni są odzwierciedleniem wysokiego poziomu kształcenia, wysoko kwalifikowanej kadry dydaktycznej, często innowacyjnych programów kształcenia i świetnej infrastruktury szkoły.