««  « Lipiec 2018 »  »»

Piątka dla wydziału fizjoterapii i pedagogiki

2010-01-27 · Tygodnik Zamojski

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Wydziałowi Fizjoterapii i Pedagogiki Wyższej Szkoły Zarządzania Administracji w Zamościu kategorię naukową 5.

- Wydział oficjalnie został uznany za jednostkę naukową. Dla nas jest to bodziec do dalszej pracy, zintensyfikowania badań. Tak naprawdę jest to początek drogi i na pewno ogromna mobilizacja dla kadry naukowej, aby piąć się coraz wyżej - komentuje prof, dr hab. Krzysztof Marczewski, dziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w WSZiA.

Kategoria 5 jest najniższą w systemie ocen jednostek naukowych (1 - jest najwyższa). Tym niemniej tylko nieliczne uczelnie niepubliczne uzyskują kategorie naukowe. Przy ocenie uwzględnia się wyniki działalności naukowej (w postaci publikacji, monografii czy podręczników akademickich oraz posiadanie uprawnień do nadawania stopni naukowych) i w zakresie zastosowania praktycznego tychże wyników badań i prac rozwojowych (czyli nowe technologie i ich wdrożenie poprzez patenty czy licencje).