««  « Kwiecień 2018 »  »»

U.P.S! I WYGRALI

2010-02-10 · Tygodnik Zamojski

Zespół redakcyjny pracujący pod okiem Anny Maciukiewicz z I Społecznego LO w Zamościu – to najlepsza grupa młodych dziennikarzy. Redagowana przez nich gazetka „u.p.S!” zwyciężyła w konkursie „Co w szkole piszczy”.

Organizowała go już po raz siódmy Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. A oceniali dziennikarze z regionalnych pism i portali internetowych, także z redakcji Tygodnika Zamojskiego. Jak co roku, było się o co bić, bo najlepsza redakcja w nagrodę otrzymała notebooka. Powędrował do „społeczniaka". Zwycięzcy, co ciekawe, jako jedyni spośród redaktorów ocenianych gazetek, mają dział marketingu i reklamy.

Sarni zabiegają o sponsorów, dzięki którym np. do egzemplarza gazety dołączany jest lizak albo inny drobiazg. Drugie miejsce zajęła gazetka „Kapitol", wydawana w IIL0 w Zamościu, trzecie - „Bez kitu", redagowana przez uczniów z ZS w Piaskach (jest współfinansowana ze środków UE).

Jurorzy wybrali także najlepsze teksty. Ich autorzy również otrzymali nagrody Dziennikarzem siódmej edycji konkursu została Paulina Pawiak z ILO w Łukowie - za tekst „Alkohol - droga do wolności czy droga donikąd?". Wyróżniono także Emilię Szum („Vers Libre”) z III LO w Zamościu - za artykuł „Czy szkoła podoła?” oraz Paulę Guraszkiewicz („Kapitol”) z zamojskiego II LO - za tekst „UPS... Matura”. W konkursie oceniano 13 gazetek z całego regionu.