««  « Kwiecień 2018 »  »»

Transgraniczne Targi Pracy

2010-02-23 · Kronika Tygodnia

I Transgraniczne Targi Pracy odbywały się będą 3 marca od godz. 10 do godz. 16. w Collegium Novum WSZiA, ul. Sienkiewicza 22

Targi organizowane są przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Zamościu, w ramach projektu „Kadry dla gospodarki transgranicznej. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego WSZiA”.

WSZiA zaprasza na targi studentów i absolwentów wszystkich uczelni. Będą mogli zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach. Udział w targach to także szansa na poznanie możliwości lokalnego rynku pracy. Oprócz spotkań z pracodawcami, uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach dostarczających praktycznej wiedzy na temat poszukiwania pracy, pisania profesjonalnego CV.

- Nie jest bez znaczenia, jak przygotujemy się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą. Czasami naprawdę ważne są szczegóły i umiejętność opanowania stresu - twierdzi Zofia Kiełbińska-Ryń, szefowa Biura Karier w WSZiA, komisarz I Transgranicznych Targów Pracy. Autoprezentacja, znalezienie w sobie mocnych stron, czy też umiejętność komunikowania się, to także istotne elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas targów. Specjaliści z CIE Europe Direct podczas spotkań z uczestnikami poruszą temat mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy.