««  « Lipiec 2018 »  »»

Najlepsze zdjęcia prasowe w Zamościu

2010-11-10 · Tygodnik Zamojski

Już po raz drugi Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji gości wystawę najlepszych polskich fotografików prasowych pod nazwą BZ WBK Foto Press 2010. Podobnie jak w ubiegłym roku wernisaż wystawy, który odbędzie się 16 listopada br. w Collegium Novum przy ulicy Sienkiewicza, połączony będzie z finałem konkursu fotograficznego "Wakacje w Europie".

Szósta edycja konkursu BZ WBK Press Foto 2010

Łukasz Ostalski z agencji fotograficznej Reporter jest autorem Zdjęcia Roku konkursu BZ WBK Press Foto 2010. Nagrodę specjalną Banku Zachodniego WBK zdobył po raz drugi Krzysztof Koch z rzeszowskiej redakcji Gazety Wyborczej. Jego fotoreportaż przedstawia skutki powodzi, która nawiedziła Ropczyce w czerwcu ubiegłego roku.

Nagrodzone zdjęcie roku Łukasza Ostalskiego przedstawia Władimira Putina i Donalda Tuska podczas spotkania na molo w Sopocie, przy okazji uroczystości 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Autor zdjęcia otrzymał nagrodę główną konkursu - 15 tysięcy złotych. To samo zdjęcie zostało również uhonorowane pierwszą nagrodą w kategorii Wydarzenia - zdjęcie pojedyncze. Ponadto Łukasz Ostalski jest także autorem fotoreportażu o zawodach niepełnosprawnych kulturystów, który otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Sport - fotoreportaż. Kilka nagród tej edycji BZ WBK Press Foto otrzymała również Dorota Awiorko-Klimek z „Dziennika Wschodniego", której prace zajęły drugie i trzecie miejsce w kategorii Społeczeństwo - zdjęcie pojedyncze oraz pierwsze miejsce w kategorii Cywilizacja - zdjęcie pojedyncze.

BZWBK Press Foto 2010 to już szósta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do fotografów prasowych, którego organizatorem jest Bank Zachodni WBK, a patronem medialnym dziennik „Rzeczpospolita". Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowym zainteresowaniem ze strony fotoreporterów. Do biura konkursowego wpłynęło niemal 7 tysięcy zdjęć oraz kilkadziesiąt fotokastów nadesłanych przez 368 autorów w siedmiu kategoriach: Społeczeństwo, Portret, Wydarzenia, Cywilizacja, Sport, Przyroda i środowisko naturalne oraz Fotokast.

Nagrody specjalne przyznały również Bank Zachodni WBK - organizator konkursu oraz „Rzeczpospolita"
- patron medialny. Łączna pula nagród w 6. edycji konkursu wyniosła 110 tysięcy złotych.

III edycja "Wakacje w Europie"

Kilkanaście prac młodych fotografików z całego województwa napłynęło na konkurs „Wakacje w Europie". Już 16 listopada br. w Collegium Novum przy ul. Sienkiewicza 22a o godz. 15.30 jury na czele z przewodniczącym Stanisławem Orłowskim, prezesem Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego ogłosi wyniki. Nagrodą główną jest kino domowe, 2 miejsce - kamera video, zaś 3 miejsce - mini wieża oraz 3 wyróżnienia, które zostaną nagrodzone MP3. Nagrody finansuje Wyższa Szkota Zarządzania i Administracji oraz CIE Europe Direct.
- Młodzi fotograficy będą mieli okazję obejrzeć prace profesjonalistów z branży. Na wernisaż zapraszam wszystkich zainteresowanych dobrą fotografią - naprawdę warto. Wystawa jeździ po całej Polsce. W Zamościu będzie prezentowana wyłącznie w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu do końca listopada - zachęca Tomasz Szczyrba, menedżer konkursu.

Opr. Małgorzata Bzówka