««  « Styczeń 2018 »  »»

Studia podyplomowe w WSZiA: OCHRONA INFORMACJI NIEJAWNYCH

2010-11-10 · Tygodnik Zamojski

W październiku br. uruchomiona została pierwsza edycja studiów podyplomowych o nazwie Ochrona informacji niejawnych. Kierownikiem studiów i autorem programu jest dr Stanisław Tobolewski - szef Oddziału w Departamencie Ochrony Informacji Niejawnych Ministerstwa Obrony Narodowej. Kadrę na tym kierunku stanowią praktycy, kadra kierownicza Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wieloletnie doświadczenie zawodowe i dydaktyczne wykładowców gwarantuje wysoki poziom nauczania na tym kierunku studiów.

Absolwenci ww. kierunku studiów będą dysponowali wiedzą z zakresu: obowiązujących uregulowań bezpieczeństwa danych osobowych, wytwarzania, przechowywania i archiwizowania dokumentów, bezpieczeństwa teleinformatycznego, przemysłowego oraz organizacji i funkcjonowania kancelarii niejawnych, postępowania z bazami danych, wymagań kraj owych władz bezpieczeństwa w zakresie nadzoru nad obiegiem dokumentów i informacji niejawnych, specyfiki tajemnicy przedsiębiorstwa i tajemnicy zawodowej, podstawowych obowiązków kierownika jednostki organizacyjnej w rozumieniu ustawy o ochronie informacji niejawnych.

Słuchacze kierunku nabędą umiejętności postępowania z dokumentami i informacjami niejawnymi, danymi osobowymi i informacjami stanowiącymi tajemnicą zawodową, branżową i przedsiębiorstwa, opracowywania dokumentacji związanej z postępowaniem z dokumentami i informacjami niejawnymi, zorganizowania pracy i prowadzenia kancelarii tajnej w jednostce administracji państwowej i przedsiębiorstwie, prowadzenia dokumentacji związanej z bezpieczeństwem i ochroną informacji niejawnych oraz danych osobowych.

Osoby, które chciałaby dołączyć do grupy słuchaczy studiów podyplomowych „Ochrona informacji niejawnych" mogą składać dokumenty do 19 listopada br. w siedzibie Studium Studiów Podyplomowych WSZiA w Zamościu ul. Akademicka 4, pok. 4. Więcej informacji o studiach podyplomowych można uzyskać na stronie www.studia-podyplomowe.wszia.edu.pl lub pod nr telefonu: 84 677 67 13,84 677 67 28, 84 677 67 31.

W roku akademickim 2010/2011 na studiach podyplomowych studiuje ponad 800 słuchaczy na 12 kierunkach studiów, w tym ponad 400 na 9 kierunkach uruchomionych w bieżącym semestrze. Są , to: Edukacja dla bezpieczeństwa, Ochrona informacji niejawnych, Pedagogika przedszkolna, Podyplomowe studia pedagogiczne. Polityka zdrowotna i zarządzanie w ochronie zdrowia, Rachunkowość, Wychowanie fizyczne, Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy, Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.

Danuta Błahuta