Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Seminarium o zabytkach: Zamość - Żółkiew

2010-11-10 · Tygodnik Zamojski

Doświadczenia w rozwoju kompleksów zabytkowych będą tematem polsko -ukraińskiego seminarium "Rewitalizacja historycznego miasta - praktyka Żółkwi i Zamościa" 16 listopada br. organizowanego w WSZiA w Zamościu.

Wezmą w nim udział przedsiębiorcy ukraińscy, głównie z Żółkwi, przedstawiciele służb konserwacji zabytków oraz administracji publicznej za strony ukraińskiej i polskiej. Seminarium organizowane jest przez Urząd Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Międzynarodowe Centrum Ochrony Dziedzictwa Kulturowego w Żółkwi oraz ze strony polskiej Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct działające przy WSZiA, Urząd Miasta w Zamościu oraz Muzeum Zamojskie.

Seminarium jest okazją do pokazania przedsiębiorcom ukraińskim doświadczeń Zamościa w rewaloryzacji i zagospodarowaniu obiektów zabytkowych na cele gospodarcze i bytowe. Chcielibyśmy wykorzystać te doświadczenia na terenie Żółkwi - powiedział nam dr Włodzimierz Gorycz, dyrektor Rezerwatu Historyczno - Architektonicznego w Żółkwi i zarazem główny organizator przedsięwzięcia.

W programie wizyty delegacji ukraińskiej obok udziału w seminarium, przewidziano zwiedzanie Muzeum Zamojskiego oraz wizytę studyjną w wybranych obiektach zabytkowych Zamościa.

wm


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska