««  « Kwiecień 2018 »  »»

Seminarium o zabytkach: Zamość - Żółkiew

2010-11-10 · Tygodnik Zamojski

Doświadczenia w rozwoju kompleksów zabytkowych będą tematem polsko -ukraińskiego seminarium "Rewitalizacja historycznego miasta - praktyka Żółkwi i Zamościa" 16 listopada br. organizowanego w WSZiA w Zamościu.

Wezmą w nim udział przedsiębiorcy ukraińscy, głównie z Żółkwi, przedstawiciele służb konserwacji zabytków oraz administracji publicznej za strony ukraińskiej i polskiej. Seminarium organizowane jest przez Urząd Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej, Międzynarodowe Centrum Ochrony Dziedzictwa Kulturowego w Żółkwi oraz ze strony polskiej Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct działające przy WSZiA, Urząd Miasta w Zamościu oraz Muzeum Zamojskie.

Seminarium jest okazją do pokazania przedsiębiorcom ukraińskim doświadczeń Zamościa w rewaloryzacji i zagospodarowaniu obiektów zabytkowych na cele gospodarcze i bytowe. Chcielibyśmy wykorzystać te doświadczenia na terenie Żółkwi - powiedział nam dr Włodzimierz Gorycz, dyrektor Rezerwatu Historyczno - Architektonicznego w Żółkwi i zarazem główny organizator przedsięwzięcia.

W programie wizyty delegacji ukraińskiej obok udziału w seminarium, przewidziano zwiedzanie Muzeum Zamojskiego oraz wizytę studyjną w wybranych obiektach zabytkowych Zamościa.

wm