««  « Czerwiec 2018 »  »»

W walce z cellulitem

2010-12-15 · Tygodnik Zamojski

Zamojska Klinika Rehabilitacji zakupiła platformę do biomechanicznej stymulacji. Już wkrótce w ofercie zabiegów pojawią się te zwalczające cellulit i wspomagające odchudzanie.

Terapia BMS, która stosowana jest z wykorzystaniem platformy, służy głównie w dysfunkcji i profilaktyce układu ruchowego. Przyśpiesza rehabilitację i poprawia ogólną kondycję organizmu. To również jedna z najbardziej efektywnych fizykalnych metod odchudzania w kompleksowym programie redukcji masy ciała.

- Już po kilku zabiegach widać efekty. Na platformie można wykonywać bardzo proste ćwiczenia, które jeszcze dodatkowo wzmacniają mięśnie pacjenta - tłumaczy Marta Topolska, rehabilitant Zamojskiej Kliniki i jedna z osób, które przeszły szkolenie z zakresu stosowania BMS.

Istotą BMS jest wykorzystanie wibracji niskich częstotliwości (20-30 Hz) przenoszących się na całe ciało. Powoduje to silną wewnętrzną stymulację neuromięśniową, a w efekcie przyrost masy i siły mięśniowej oraz redukcję tkanki tłuszczowej.

Zamojska Klinika Rehabilitacji jest placówką medyczną Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Jest przede wszystkim bazą dydaktyczną dla studentów kierunku fizjoterapia, wyposażoną w nowoczesną aparaturę diagnostyczno-leczniczą. Tutaj od pierwszego roku odbywają się zajęcia laboratoryjne i praktyki zawodowe. Na podstawie wieloletniej umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia klinika świadczy pełny zakres bezpłatnych usług rehabilitacyjnych dla pacjentów naszego regionu.