««  « Lipiec 2018 »  »»

STYPENDIA MINISTRA

2010-12-15 · Tygodnik Zamojski

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka przyznała 11 studentom Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce. Liczba przyznanych stypendiów w relacji do ogólnej liczby studentów plasuje bardzo wysoko tę zamojską uczelnię.

Prestiż i całkiem niezła kasa dla studenta - to dwa elementy, które decydują o tym, że warto o stypendium ministra powalczyć. 1300 zł miesięcznie (stypendium roczne) otrzymują studenci, którzy osiągnęli średnią 4,5 ze studiów. Stypendyści aktywnie uczestniczą w życiu naukowym uczelni, pracują w kołach, publikują w wydawnictwach naukowych, wyjeżdżają na praktyki i studia zagraniczne w ramach Erasmusa.

- Od dwóch dni już zaglądam na stronę internetową ministerstwa, więc nie jestem zaskoczony informacją, że jestem stypendystą - Paweł Kalinowski, student III roku studiów pierwszego stopnia na kierunku fizjoterapia, już po raz kolejny zdobył stypendium ministra.

„Rekordzistką ministra” jest studentka fizjoterapii Emilia Witek. W tym semestrze kończy studia magisterskie. Stypendium zdobyła trzy razy pod rząd. -Jeżeli się czegoś tale naprawdę chce, to jak najbardziej jest możliwe do zrealizowania. Nie ukrywam, że pieniądze są dużą motywacją. W studenckim budżecie to duży zastrzyk finansowy - potwierdza Emilia. Podobnie jak inni stypendyści, w ramach Erasmusa, studiowała za granicą. Była na wymianie w Turcji.

W ubiegłym roku Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji miała 8 stypendystów ministra, w tym roku liczba wzrosła do 11. W przeliczeniu na 1000 studentów daje to zamojskiej uczelni pierwsze miejsce w regionie lubelskim, biorąc pod uwagę również uczelnie publiczne. W Zamościu Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji jest jedyną uczelnią, która otrzymała te prestiżowe stypendia.