Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Stypendia dla budownictwa

2010-12-15 · Tygodnik Zamojski

Komisja stypendialna przyznała stypendia w ramach studiów zamawianych stacjonarnych I stopnia dla studentów budownictwa w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Stypendia wysokości 1000 zł miesięcznie na rok akademicki 2010/2011 otrzymało 17 studentów II roku studiów stacjonarnych na kierunku budownictwo, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w roku akademickim 2009/2010.

- Cieszę się, że dostałam to stypendium. Zdobywam wykształcenie na ciekawym kierunku, a pieniądze, które otrzymuję, mogę przeznaczyć na własne potrzeby. Stypendium dodatkowo motywuje mnie do nauki - mówi Anna Kolasińska, studentka budownictwa, bynajmniej niejedyna dziewczyna na kierunku technicznym.

Od dwóch lat Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje projekt pt. "Dbamy o tradycję - budujemy nowocześnie. Program wsparcia kierunku budownictwo WSZiA w Zamościu" w ramach Poddziałania 4.1.2. "Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu studenci tego kierunku mają wysokie stypendia za wyniki w nauce, dodatkowe praktyki i staże, ciekawe wyjazdy i wizyty studyjne. Innowacyjny program kierunku zawiera również elementy konserwacji i rewitalizacji zamojskiej Starówki. Dla dalszego rozwoju tego kierunku Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji rozpoczęła, przy istniejącym kampusie przy ul. Sienkiewicza, budowę nowoczesnych laboratoriów.

Od 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach rządowego programu kierunków zamawianych dofinansowuje kształcenie studentów w dziedzinach kluczowych dla rozwoju gospodarki kraju: matematycznych, technicznych i przyrodniczych. Analizy i prognozy ekonomiczne wykazują, że osoby wykształcone w tych specjalnościach będą wkrótce poszukiwane na rynku pracy, a ich kwalifikacje i wiedza zdobyta podczas studiów staną się nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju polskiej gospodarki. Budownictwo jest jednym z 14 kierunków zamawianych, na które w 2010 roku rząd przeznaczył ponad 200 mln zł.
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska