««  « Styczeń 2018 »  »»

Stypendia dla budownictwa

2010-12-15 · Tygodnik Zamojski

Komisja stypendialna przyznała stypendia w ramach studiów zamawianych stacjonarnych I stopnia dla studentów budownictwa w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Stypendia wysokości 1000 zł miesięcznie na rok akademicki 2010/2011 otrzymało 17 studentów II roku studiów stacjonarnych na kierunku budownictwo, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen w roku akademickim 2009/2010.

- Cieszę się, że dostałam to stypendium. Zdobywam wykształcenie na ciekawym kierunku, a pieniądze, które otrzymuję, mogę przeznaczyć na własne potrzeby. Stypendium dodatkowo motywuje mnie do nauki - mówi Anna Kolasińska, studentka budownictwa, bynajmniej niejedyna dziewczyna na kierunku technicznym.

Od dwóch lat Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu realizuje projekt pt. "Dbamy o tradycję - budujemy nowocześnie. Program wsparcia kierunku budownictwo WSZiA w Zamościu" w ramach Poddziałania 4.1.2. "Zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy" Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Dzięki temu studenci tego kierunku mają wysokie stypendia za wyniki w nauce, dodatkowe praktyki i staże, ciekawe wyjazdy i wizyty studyjne. Innowacyjny program kierunku zawiera również elementy konserwacji i rewitalizacji zamojskiej Starówki. Dla dalszego rozwoju tego kierunku Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji rozpoczęła, przy istniejącym kampusie przy ul. Sienkiewicza, budowę nowoczesnych laboratoriów.

Od 2008 roku Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach rządowego programu kierunków zamawianych dofinansowuje kształcenie studentów w dziedzinach kluczowych dla rozwoju gospodarki kraju: matematycznych, technicznych i przyrodniczych. Analizy i prognozy ekonomiczne wykazują, że osoby wykształcone w tych specjalnościach będą wkrótce poszukiwane na rynku pracy, a ich kwalifikacje i wiedza zdobyta podczas studiów staną się nieodzownym elementem prawidłowego rozwoju polskiej gospodarki. Budownictwo jest jednym z 14 kierunków zamawianych, na które w 2010 roku rząd przeznaczył ponad 200 mln zł.