««  « Lipiec 2018 »  »»

TELC w WSZiA

2010-12-21 · Kronika Tygodnia

Studenci WSZiA w Zamościu zdawali egzamin TELC na poziomie B1 i B2 z języka angielskiego, 14 grudnia w Collegium Novum. Wyniki będą dopiero znane za 6 tygodni. O ten międzynarodowy certyfikat językowy warto powalczyć. Oprócz prestiżu i satysfakcji daje konkretne możliwości zatrudnienia.

Egzamin był dosyć trudny - ocenili studenci. Szóstka zdawała egzamin na poziomie B2, trójka na BI. Żeby zdać egzamin, z każdej części: pisemnej i ustnej muszą mieć zaliczone przynajmniej 60 proc. Lektorzy zatrudnieni w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu są certyfikowanymi egzaminatorami TELC (The European Language Certiflcates).

Studenci do egzaminu byli przygotowywani podczas zajęć z lektoratów. Koszt egzaminu, w zależności od poziomu wynosił 450 i 390 zł. Zwykle zamojska uczelnia organizuje przynajmniej raz w roku tego rodzaju egzamin, do którego mogą przystąpić wszyscy chętni.

Część pisemna egzaminu jest sprawdzana komputerowo w Centralnym Biurze Egzaminacyjnym we Frankfurcie nad Menem. Listy natomiast oceniane są dwustopniowo, przez dwóch różnych egzaminatorów. Część ustna jest oceniana w instytucjach przeprowadzających egzamin przez licencjonowanych egzaminatorów, Po zdaniu egzaminu TELC otrzymuje się certyfikat potwierdzający znajomość języka wraz z oceną z egzaminu.

Certyfikaty TELC są znane i honorowane na terenie Unii Europejskiej, a także coraz częściej w Polsce, np. w administracji publicznej, gdzie uzyskały akredytację.

Więcej informacji na stronie uczelni www.wszia.edu.pl