Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Morando 2010

2011-01-04 · Kronika Tygodnia

Jeszcze tylko do piątku można zgłaszać kandydatury w plebiscycie na Zamojską Osobowość Roku Morando 2010. Kapituła będzie miała twardy orzech do zgryzienia, bo do 3 stycznia przyjęliśmy zgłoszenia 22 osób.

To już ostatni kupon, na którym można zgłosić swoją kandydaturę do tytułu. Od następnego wtorku będziemy wybierać spośród pięciu osób, nominowanych przez kapitułę spośród wszystkich zgłoszeń.

Pomimo tak wielu zgłoszeń, nadal czekamy na Państwa propozycje – mówi Piotr Rogalski, współorganizator plebiscytu, redaktor naczelny portalu www.roztocze.net. – Ani my, ani kapituła możemy nie dostrzec działań czy osób z innych środowisk, w których my się nie obracamy. Wśród wielu fundacji i stowarzyszeń, klubów sportowych, czy firm działających na rynku, są osoby bardzo zaangażowane w działalność społeczną, charytatywną, o czym my możemy nie wiedzieć.

Wśród zgłoszonych do tej pory są m.in. artyści, społecznicy, ale też samorządowcy czy księża. Niewątpliwie wszyscy oni spełniają definicję działania dla dobra wspólnego, niezależnie od zakresu zawodowych obowiązków.

O tym, kto otrzyma statuetkę, zaprojektowaną przez zamojskiego rzeźbiarza Tomasza Bełecha, przekonamy się 22 stycznia, podczas gali finałowej plebiscytu.

Warto dokładnie wypełnić formularz, bo wszyscy zgłaszający, a potem głosujący na kandydatów, mają szansę wygrać zaproszenie na galę wręczenia statuetki.

Do tytułu mogą być nominowane żyjące osoby, które w 2010 roku swoim działaniem odcisnęły piętno na wizerunku Zamościa. Szukamy zamojskiej osobowości, która przecież może objawić się wszędzie. Niech tytuł Zamojska Osobowość Roku i statuetkę MORANDO 2010 otrzyma człowiek posiadający autorytet, który ceniony jest za profesjonalizm, zaangażowanie, zapał i determinację w tym, co robi. Człowiek, którego działania odcisnęły się w mijającym roku bardzo pozytywnie na mieszkańcach Zamościa i wpłynęły w dobry sposób na los miasta i zamościan.

Organizatorami tegorocznej, trzeciej edycji plebiscytu MORANDO są: portal Roztocze OnLine (www.roztocze.net),

Katolickie Radio Zamość oraz redakcja „Kroniki Tygodnia”. Kapitułę nagrody tworzą: prof. dr hab. Waldemar Martyn, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, dr Jan Waszczyński, prorektor Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej, dr inż. Jan Andreasik, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji, prof. dr hab. Adam Kaczor, dziekan Wydziału Nauk Rolniczych Uniwersytetu Przyrodniczego, przedstawiciele organizatorów, Bożena Olejniczak, dyrektor zamojskiego oddziału banku PKO BP SA, mecenasa konkursu oraz dwaj laureaci nagrody: Andrzej Kędziora (2008) i Stanisław Orłowski (2009).

Nad prawidłowym przebiegiem głosowania będzie czuwał – to już też tradycja – mecenas Sławomir Kurys.
Patronat Honorowy nad głosowaniem objął prezydent Zamościa Marcin Zamoyski.


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska