Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Dostali stypendia ministra

2011-01-03 · Dziennik Wschodni

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka przyznała 11 studentom Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce.

- Z niecierpliwością zaglądałem na stronę internetową ministerstwa, dlatego też nie jestem zaskoczony informacją, że zostałem stypendystą - mówi Paweł Kalinowski, student trzeciego roku studiów pierwszego stopnia na kierunku fizjoterapia, który już po raz kolejny zdobył stypendium ministra.

Rekordzistką jest jednak jego koleżanka ż tego samego kierunku, Emilia Witek, która w tym semestrze kończy studia magisterskie. Stypendium zdobyła... trzy razy pod rząd.

- Jeżeli się czegoś tak naprawdę chce? to jak najbardziej jest to możliwe do zrealizowania - mówi Emilia - Nie ukrywam, że pieniądze są dużą motywacją. Prestiż i całkiem niezły zastrzyk gotówki, to dwa elementy, które decydują o tym, że warto o stypendium ministra powalczyć.

Po 1300 zł miesięcznie (stypendium roczne) otrzymują studenci, którzy osiągnęli średnią 4,5 ze studiów. Stypendyści aktywnie uczestniczą w życiu naukowym uczelni, pracują w kołach, publikują w wydawnictwach naukowych wyjeżdżają na praktyki i studia zagraniczne w ramach Erasmusa. W ubiegłym roku akademickim WSZiA miała 8 stypendystów ministra. Tym razem liczba wzrosła do 11. W przeliczeniu na 1000 studentów daje to zamojskiej uczelni pierwsze miejsce w regionie lubelskim, biorąc pod uwagę również uczelnie publiczne. W Zamościu uczelnia ta jest jedyną, która otrzymała te prestiżowe stypendia. (LEW)
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska