««  « Lipiec 2018 »  »»

ZACZNIJ STUDIA JUŻ W MARCU

2011-01-19 · Tygodnik Zamojski

Od marca w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczynają się studia II stopnia na kierunku fizjoterapia. Nabór na studia trwa do 25 lutego.

W nietypowym terminie, bo w lutym kończą studia licencjackie nasi studenci fizjoterapii, dlatego też przede wszystkim dla nich zdecydowaliśmy się uruchomić studia II stopnia już od marca - informuje Katarzyna Kimak z Biura Rekrutacji WSZiA w Collegium Maius przy Akademickiej 4 w Zamościu.

Ponad 3 lata temu ówczesne ministerstwo szkolnictwa wyższego ustaliło standardy kształcenia dla kierunku fizjoterapia. Rozbudowany program kształcenia, duża liczba godzin, m.in. praktyk zawodowych, wymusił reorganizację systemu kształcenia na tym kierunku. Wówczas władze WSZiA zdecydowały się wydłużyć okres nauki o kolejny semestr. Studia licencjackie na kierunku fizjoterapia w tej zamojskiej uczelni trwają 3,5 roku. Studia II stopnia czyli magisterskie - 2 lata.

- Dla mnie jest to świetne rozwiązanie, bo nie będę musiała czekać do października, żeby rozpocząć studia magisterskie - mówi Agata, która z grupą swoich kolegów z roku zamierza rozpocząć naukę już w marcu. Z propozycji zamojskiej uczelni mogą również skorzystać absolwenci kierunku fizjoterapia z innych uczelni. Ze względu na bardzo dobre warunki kształcenia, świetnie przygotowaną kadrę i infrastrukturę kierunku (m.in. Klinika Rehabilitacji przy ul. Peowiaków) uczelnia ma wysoki limit miejsc na tym kierunku. Na studia II stopnia może przyjąć 360 osób (tryb stacjonarny i niestacjonarny).

Nabór trwa do 25 lutego, pierwsze zajęcia planowane są na 4-6 marca. W tym roku, po raz pierwszy, można również skorzystać z systemu elektronicznej rejestracji na studia, która wkrótce pojawi się na stronie internetowej uczelni www.wszia.edu. pl. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

mb