««  « Lipiec 2018 »  »»

Sukces studentki WSZiA

2011-01-25 · Kronika Tygodnia

Anastasiia Grygorieva, studentka III roku Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu została finalistką konkursu „Unia wokół mnie", zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Konkurs skierowany był do studentów lubelskich uczelni. Uczestnicy mieli opisać swoje doświadczenia z Funduszami Europejskimi. Jury, złożone z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, spośród nadesłanych prac wybrało 7 najlepszych. W gronie wyróżnionych znalazła się Anastasiia Grygorieva, studentka III roku WSZiA w Zamościu, autorka pracy „Fundusze Europejskie zmieniają moje otoczenie", - W ciągu kilku miesięcy tak bardzo zmieniła się nasza Starówka, że musiałam o tym napisać na konkurs - mówi Anastasiia. Ta studentka administracji jedzie w ramach Erasmusa na studia do Limburga (Belgia).

Konkurs był elementem kampanii o Funduszach Europejskich, prowadzonej pod hasłem: „Informacja, fundusze europejskie, rozwój Lubelszczyzny". W ciągu 1,5 miesiąca pracownicy Urzędu Marszałkowskiego oraz Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości przemierzyli Lubelszczyznę, aby poinformować mieszkań ców regionu o tym, jak fundusze unijne zmieniają gminy i powiaty naszego województwa. W tym celu zorganizowano 28 konferencji.

Przeprowadzono również kilkadziesiąt indywidualnych konsultacji eksperckich. Każda z konferencji połączona była z wystawą fotograficzną, prezentującą dotychczasowe efekty wykorzystania środków unijnych w regionie.

Działania promocyjne prowadzone były także w lokalnych mediach oraz Internecie. Na potrzeby kampanii powstał nawet specjalny serwis www.rozwijamylubelskie.pl.

- Jesteśmy dokładnie w połowie okresu przewidzianego na realizację regionalnych i centralnych Programów Operacyjnych w perspektywie 2007-2013. Przeprowadzona kampania była przedsięwzięciem realizowanym przez departamenty odpowiedzialne za wdrażanie funduszy unijnych w ramach RPO, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzi oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. To dobry zwyczaj, abyśmy w przyszłości wspólnie promowali efekty i korzyści, jakie niosą za sobą środki europejskie na Lubelszczyźnie - podkreśla Bogdan Kawał-ko, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju Regionalnego.

Kampania zakończyła się sporym sukcesem. W badaniu skuteczności 83% respondentów zadeklarowało, że spotkało się z informacjami nt. Funduszy Europejskich, przekazanymi w czasie jej trwania.

oprac. mb