««  « Kwiecień 2018 »  »»

Szukasz pracy? - Przyjdź na targi!

2011-02-22 · Kronika Tygodnia

Targi organizowane są przez WSZiA wspólnie z PUP oraz OSiR w Zamościu w ramach projektu "Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorzy zapraszają studentów, absolwentów oraz wszystkie osoby, które chcą podjąć pracę na II Transgraniczne Targi Pracy, które odbędą się 17 marca 2011 r. w godzinach 10.00 - 13.30, w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu.

Udział w targach pracy jest świetną okazją do poznania możliwości lokalnego rynku pracy, do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk zawodowych oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach.

Oprócz spotkań z pracodawcami uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w warsztatach dostarczających praktycznej wiedzy na temat skutecznych zachowań na rynku pracy - pisania profesjonalnego cv, przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

- Gdy poszukujemy pracy, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób przygotujemy się do rozmowy kwalifikacyjnej. Czasami naprawdę ważne są szczegóły, dotyczące np. ubioru, gestykulacji i umiejętność opanowania stresu - mówi Zofia Kiełbińska-Ryń, szefowa Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Autoprezentacja, poszukiwanie w sobie mocnych stron, umiejętność komunikowania się oraz praca w zespole - to elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas targów. Specjaliści z działu promocji i rekrutacji poruszą również temat mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy.

Dla firm oferujących pracę udział w targach jest dobrym miejscem do zaprezentowania swojej działalności, pozyskania nowych pracowników, stażystów czy nawiązania bliższej współpracy z instytucjami otoczenia biznesu jak Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu czy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie (PIP).

Udział w targach jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego na adres e-mail: targipracy@wszia.edu.pl lub faks 84 677 67 10. Na stronie internetowej uczelni www.wszia.edu.pl znajdują się aplikacje do pobrania: zgłoszenie udziału w targach i wpis do katalogu firm.

kk