Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Czerwiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Przejdź do dnia dzisiejszego

ZACZNIJ STUDIA JUŻ W MARCU

2011-02-23 · Tygodnik Zamojski

Od marca w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu rozpoczynają się studia II stopnia na kierunku fizjoterapia. Nabór na studia, przede wszystkim ze względu na trwające jeszcze obrony, został przedłużony do 5 marca br.

- W nietypowym terminie, bo w lutym, kończą studia licencjackie nasi studenci fizjoterapii, dlatego też przede wszystkim dla nich zdecydowaliśmy się uruchomić studia II stopnia już od marca - informuje Katarzyna Kimak z Biura Rekrutacji WSZiA w Collegium Maius przy Akademickiej 4 w Zamościu.

Ponad 3 lata temu ówczesne ministerstwo szkolnictwa wyższego ustaliło standardy kształcenia dla kierunku fizjoterapia. Rozbudowany program kształcenia, duża liczba godzin, m.in. praktyk zawodowych, wymusił reorganizację systemu kształcenia na tym kierunku. Wówczas władze WSZiA zdecydowały się wydłużyć okres nauki o kolejny semestr. Studia licencjackie na kierunku fizjoterapia w tej zamojskiej uczelni trwają 3,5 roku. Studia II stopnia, czyli magisterskie - 2 lata.

- Dla mnie jest to świetne rozwiązanie, bo nie będę musiała czekać do października, żeby rozpocząć studia magisterskie - mówi Agata, która z grupą swoich kolegów z roku zamierza rozpocząć naukę już w marcu. Z propozycji zamojskiej uczelni mogą również skorzystać absolwenci kierunku fizjoterapia z innych uczelni. Ze względu na bardzo dobre warunki kształcenia, świetnie przygotowaną kadrę i infrastrukturę kierunku (m.in. Klinika Rehabilitacji przy ul. Peowiaków) uczelnia ma wysoki limit miejsc na tym kierunku. Na studia II stopnia może przyjąć 360 osób (tryb stacjonarny i niestacjonarny).

Nabór trwa do 5 marca, pierwsze zajęcia planowane są na 18-19 marca. W tym roku, po raz pierwszy, można również skorzystać z systemu elektronicznej rejestracji na studia poprzez stronę internetową uczelni www.wszia.edu.pl. Tam też można znaleźć szczegółowe informacje na temat rekrutacji.

mb
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska