««  « Styczeń 2018 »  »»

Zapraszamy na Targi

2011-02-23 · Tygodnik Zamojski

Gdy poszukujemy pracy, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób przygotujemy się do rozmowy kwalifikacyjnej. Czasami naprawdę ważne są szczegóły dotyczące np. ubioru, gestykulacji i umiejętność opanowania stresu - mówi Zofia Kiełbińska-Ryń, szefowa Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Powiatowy Urząd Pracy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na II Transgraniczne Targi Pracy, które odbędą się 17 marca br. w Zamościu, w godzinach 10.00-13.30 (w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu). W Targach swój udział zapowiedziały firmy z Ukrainy i Niemiec. Targi Pracy organizowane są w ramach projektu „Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w targach pracy jest świetną okazją do poznania możliwości lokalnego rynku pracy, do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk zawodowych oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach. Uczestnicy targów będą mogli się spotkać z pracodawcami i wziąć udział w warsztatach dostarczających praktycznej wiedzy na temat skutecznych zachowań na rynku pracy - pisania profesjonalnego cv, przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Autoprezentacja, poszukiwanie w sobie mocnych stron, umiejętność komunikowania się oraz praca w zespole - to elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas Targów.

Specjaliści z działu promocji i rekrutacji poruszą również temat mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy.

Dla firm oferujących pracę udział w Targach jest dobrym miejscem do zaprezentowania swojej działalności, pozyskania nowych pracowników, stażystów czy nawiązania bliższej współpracy z instytucjami otoczenia biznesu jak Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu czy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie (PIP).

Udział w Targach jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego na adres email: targipracy@wszia.edu. pl lub faks 84 677 67 10. Na stronie internetowej uczelni www.wszia.edu.pl znajdują się aplikacje do pobrania: zgłoszenie udziału w Targach i wpis do katalogu firm.

kk