««  « Kwiecień 2018 »  »»

DLA MŁODZIEŻY ZAGROŻONEJ

2011-03-16 · Tygodnik Zamojski

Projekt "Zintegrowany Model Kulturoterapii w Pedagogice Młodzieży Zagrożonej Wykluczeniem Społecznym", przygotowany przez mgr Monikę Pałczyńską, dr. Janusza Skwarka oraz dr. Bogusława Klimczuka, pracowników Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, zdobył trzecią pozycję w konkursie na projekty innowacyjne w ramach konkursu zamkniętego nr 1/PI/POKL/7.2.2/2010 Projekty innowacyjne testujące Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Pozytywną ocenę otrzymało jedynie 5 projektów spośród 30, które wpłynęły na konkurs. Dofinansowanie zaś otrzymały tylko 3.

- Projektem zostanie objęte całe otoczenie ucznia wraz z nim, czyli także rodzina i środowisko szkolne, np. nauczyciele. Metodą przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu jest kulturoterapia, czyli uwrażliwienie młodego człowieka na sztukę, malarstwo, literaturę, muzykę, dzięki czemu jego kompetencje społeczne (radzenie sobie w sytuacjach życiowych) znacznie się wzmocnią - informuje jeden z pomysłodawców projektu, dr Janusz Skwarek, prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Projekt, w pierwszej swojej fazie, zakłada przeprowadzenie badań diagnostycznych na grupie 1000 uczniów.

Budżet projektu wynosi 960 000 zł i będzie realizowany w latach 2011-2013. Celem projektu jest stworzenie, przetestowanie i upowszechnienie Zintegrowanego Modelu Kulturoterapii w Pedagogice Młodzieży Zagrożonej Wykluczeniem Społecznym.

Opr. mb