««  « Styczeń 2018 »  »»

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE

2011-03-16 · Tygodnik Zamojski

W ofercie Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu pojawił się kolejny nowy kierunek kształcenia. Oprócz dziennikarstwa i komunikacji społecznej -bezpieczeństwo wewnętrzne.

- Jest to kierunek oferujący interesujące perspektywy zatrudnienia w różnych podmiotach krajowych i samorządowych takich, jak: policja, straż miejska, straż pożarna, straż graniczna, centra zarządzania kryzysowego, agencje ochrony mienia, instytucje administracji wojskowej - informuje dr Bogusław Klimczuk, dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji WSZiA. Państwowa Komisja Akredytacyjna, która pozytywnie zaopiniowała wniosek uczelni, nie miała uwag zarówno do proponowanej kadry naukowo-dydaktycznej, jak i programu studiów. Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne cieszy się w Polsce dość dużym zainteresowaniem, spowodowanym przede wszystkim realnymi możliwościami realizacji kariery zawodowej absolwentów.

Rekrutacja na kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne prowadzona będzie do 6 sierpnia 2011 roku. Planowane jest uruchomienie tego kierunku w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Studia rozpoczną się 1 października.

W tym roku nabór na rok 2011/2012 uczelnia rozpoczyna 1 kwietnia. Na Wydziale Zarządzania i Administracji uczelnia oferuje -administrację, ekonomię, budownictwo, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz wspomniane bezpieczeństwo wewnętrzne. Na Wydziale Fizjoterapii i Pedagogiki (zgodnie z nazwą wydziału) - fizjoterapię, pedagogikę i pielęgniarstwo.

mb