««  « Kwiecień 2018 »  »»

SZUKASZ PRACY - PRZYJDŹ NA TARGI

2011-03-16 · Tygodnik Zamojski

W II Transgranicznych Targach Pracy zapowiedziało swój udział ponad 60 firm, w tym również zagraniczne -z Niemiec i Ukrainy. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Marcin Zamoyski.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Powiatowy Urząd Pracy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji organizują II Transgraniczne Targi Pracy, które odbędą się 17 marca br. w Zamościu w godzinach 10.00-13.30 (w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zamościu). Targi Pracy organizowane są w ramach projektu „Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Targi są świetną okazją do poznania możliwości lokalnego rynku pracy, do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk zawodowych oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach.

- Gdy poszukujemy pracy, ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób przygotujemy się do rozmowy kwalifikacyjnej. Czasami naprawdę ważne są szczegóły, dotyczące np. ubioru, gestykulacji, i umiejętność opanowania stresu - mówi Zofia Kiełbińska-Ryń, szefowa Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Uczestnicy targów będą mogli spotkać się z pracodawcami, a ponadto wziąć udział w warsztatach dostarczających praktycznej wiedzy na temat skutecznych zachowań na rynku pracy - pisania profesjonalnego cv, przygotowania dokumentów aplikacyjnych. Autoprezentacja, poszukiwanie w sobie mocnych stron, umiejętność komunikowania się oraz praca w zespole - to elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas Targów. Specjaliści z działu promocji i rekrutacji poruszą również temat mobilności zawodowej na europejskim rynku pracy.

Dla firm oferujących pracę udział w targach jest dobrym miejscem do zaprezentowania swojej działalności, pozyskania nowych pracowników, stażystów czy nawiązania bliższej współpracy z instytucjami otoczenia biznesu, jak Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu czy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie (PIP).

Udział w Targach jest bezpłatny, zapytania należy kierować na e-mail targipracy@wszia.edu.pl lub faks 84 677 67 10.

kk