««  « Lipiec 2018 »  »»

Nie będzie Juwenaliów?

2011-03-22 · Kronika Tygodnia

W tym roku nie będzie w Zamościu hucznej Wiosny Studenckiej. Jeśli w ogóle będą jakieś juwenalia, to znacznie mniej okazałe niż dotychczas. Powód? Brak pieniędzy

Trzy zamojskie uczelnie: Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, Wyższa Szkoła Humanistyczno - Ekonomiczna, zrezygnowały z organizacji w tym roku wspólnych juwenaliów.

– Wyczerpała się formuła organizowania w Zamościu dużych studenckich imprez – tłumaczy Małgorzata Bzówka z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu.

Na zorganizowanie juwenaliów z dotychczasowym rozmachem i obowiązkowym koncertem gwiazdy z najwyższej krajowej półki potrzeba co najmniej 30 tys. zł. Do tego doliczyć należy koszt przygotowania sceny z nagłośnieniem i oświetleniem, czyli kolejne 15 tys. zł

– W tym roku wyższe uczelnie z Zamościa nie zwracały się do nas z prośbą o współfinansowanie juwenaliów. Żal byłoby stracić taką imprezę. Zdążyła się już wpisać do kalendarza kulturalnych propozycji naszego miasta – mówi Karol Garbula, rzecznik prasowy prezydenta Zamościa.

– Przyznać należy, że do tej pory juwenalia w Zamościu organizowane były nie tylko z myślą o studentach. Były to imprezy ogólnomiejskie. Podczas koncertów bawiło się mniej studentów. Więcej było dzieci, młodzieży z gimnazjów i ze szkół ponadgimnazjalnych, a także pracujących mieszkańców Zamościa. A koszty tej zabawy pokrywały oczywiście uczelnie – powiedziała nam pracownica jednej z uczelni.

– Zastanawiamy się nad mniejszą imprezą, integrującą nasze środowisko studenckie. O szczegółach będziemy mogli mówić dopiero za kilka tygodni – mówi Małgorzata Bzówka z WSZiA w Zamościu.