««  « Lipiec 2018 »  »»

ROBOTA U NIEMCA

2011-03-23 · Tygodnik Zamojski

W dniu 17 marca odbyły się w zamojskiej Hali OSiR II Transgraniczne Targi Pracy. Udział wzięło ponad 70 firm, m.in. z Niemiec i Ukrainy.

Targi organizowane były przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji, Powiatowy Urząd Pracy oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Zainteresowanie było duże. – Podczas I Targów Transgranicznych mieliśmy 30 wystawców i ponad 500 zwiedzających. W tym roku było 70 wystawców i 900 zwiedzających – mówi dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji dr Bogusław Klimczuk.

Na Targach ofertę przedstawiły podmioty z takich branż, jak: bankowość, doradztwo, telekomunikacja, budownictwo, służby mundurowe. Największą ofertę, bo. aż 300 miejsc pracy, przedstawiło w imieniu niemieckich firm miasto partnerskie Zamościa - Schwäbisch Hall. Nasz zachodni sąsiad poszukuje inżynierów, techników, pracowników sektora budowlanego, fizjoterapeutów i opiekunów osób starszych.

- Każdy, kto ukończył szkołę rzemieślniczą, dostanie u nas pracę od ręki - zapewniał Walter Frank przedstawiciel Schwäbisch Hall.

W ramach programów unijnych bezpłatne praktyki i staże w Niemczech proponowało także VFBQ - Stowarzyszenie Popierania Zatrudnienia i Kwalifikowania. Staże nad Łabą organizuje również Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu. Kierowane są do bezrobotnych w wieku 18-34l. i obejmują następujące stanowiska: cukiernik, kucharz, piekarz, barman, kelner, robotnik budowlany, elektryk, mechanik samochodowy, florysta.

Aby uzyskać bliższe informacje, zainteresowani mogą zgłosić się na spotkania Informacyjne w Klubie Pracy przy ul. Orlicz-Dreszera 36, które odbędą się 4 kwietnia, 26 maja i 8 sierpnia, o godz. 11.

Swoją ofertę przedstawiło również inne miasto partnerskie Zamościa - Żółkiew (Ukraina), proponując 38 miejsc pracy w zawodach robotniczych.

Podczas targów licznie odwiedzane było stoisko 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej Międzyrzecza (woj. lubuskie). Wojsko szuka kandydatów na szeregowych i starszych szeregowych zawodowych, oferując wynagrodzenie 2500 zł (brutto).

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Komendy Miejskiej Policji w Zamościu, która występując w imieniu wszystkich komend z województwa  lubelskiego, przedstawiła ofertę 80 miejsc pracy. Zamojska komenda przedstawiła tylko jedną ofertę: na stanowisko Technik Zespołu ds. Ochrony Informacji Niejawnych.