««  « Czerwiec 2018 »  »»

WSZiA zainaugurowała nowy rok akademicki

2011-10-12 · Dziennik Wschodni

Nie tylko studenci pierwszego roku wzięli udział w dzisiejszej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. To była już piętnasta taka uroczystość zamojskiej uczelni.

Inauguracja roku akademickiego zaczęła się od mszy św w kościele św. Katarzyny, a później przeniosła się do Centrum Synagoga.

Tutaj odbyła się uroczysta immatrykulacja studentów I roku. Przybyli na nią przedstawiciele władz uczelni, ale także miasta, Kościoła i studenci WSZiA wyższych roczników.

Swoich młodszych kolegów witał m.in. Paweł Dec z Wólki Panieńskiej, który studiuje w tej chwili już na trzecim roku administracji WSZiA. Z wyboru uczelni w Zamościu jest bardzo zadowolony.

– Bo to blisko domu, a poza tym poziom nauczania jest naprawdę wysoki – zapewnia student.

Podobnego zdania jest jego koleżanka z roku Magdalena Kozerak z Tereszpola. Kiedy dwa lata temu zdała maturę, próbowała dostać się na pedagogikę w Lublinie. Nie wyszło, więc zdecydowała się na Zamość.

– I teraz wcale nie żałuję – mówi studentka, która w tym roku zdobędzie tytuł licencjata. Zamierza studiować dalej. – Rozpocznę studia magisterskie w Lublinie – zapowiada.

W tym roku grono studentów WSZiA w Zamościu liczy ponad 2,5 tys. osób. Wśród nich jest ok. 500 „pierwszaków". Może ich być jeszcze więcej.

– Bo rekrutacja uzupełniająca, mimo inauguracji roku akademickiego nadal trwa. Zakończy się dopiero w listopadzie – mówi Małgorzata Bzówka z WSZiA. Dodaje, że tegoroczne rozpoczęcie roku jest wyjątkowe także dlatego, że towarzyszy mu wydanie 50. numeru biuletynu uczelni „Nasze Forum".

W WSZiA w Zamościu można studiować administrację i fizjoterapię w systemie dziennym i zaocznym, a niestacjonarnie także finanse i rachunkowość, pedagogikę i budownictwo.