««  « Lipiec 2018 »  »»

Gaudeamus po raz piętnasty

2011-10-25 · Gazeta Zamojska

11 października odbyła się uroczysta XV Inauguracja Roku Akademickiego 2011/12. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele św. Katarzyny w Zamościu. Następnie władze, studenci i zaproszeni goście przeszli do Centrum "Synagoga".

W tym roku na Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji studia rozpocznie ponad 500 studentów. Ogółem na uczelni kształci się ich około 2 500 na różnych kierunkach.

W WSZiA w Zamościu można studiować administrację i fizjoterapię w systemie dziennym i zaocznym, a niestacjonarnie także finanse i rachunkowość, pedagogikę i budownictwo. Immatrykulacja świeżo upieczonych żaków odbyła się w Centrum „Synagoga" przy ulicy Pereca. Tam z rąk rektora uczelni dra inż. Jana Andreasika nowi studenci odebrali indeksy. Jakie są ich wrażenia po wejściu do akademickiej rodziny Zamościa?

- Na pewno dużym plusem jest odległość. Opłacając czesne tutaj nie ponoszę kosztów związanych z akademikiem, stancją i dojazdami, bo mieszkam wciąż z rodzicami - odpowiedział Paweł, student administracji I roku WSZiA. Poza tym nowi żacy podkreślali dobrą bazę dydaktyczną uczelni, nowoczesne budynki oraz wysokie miejsca WSZiA w rankingach uczelni wyższych. Do tych, którzy 11 października odebrali indeksy, inni mogą jeszcze dołączyć, gdyż mimo inauguracji roku akademickiego nadal trwa rekrutacja na studia WSZiA. Zakończy się ona dopiero w listopadzie. Jak głosiło znane powiedzenie z epoki słusznie minionej - "...studenci do nauki!".
rael