««  « Kwiecień 2018 »  »»

Języki obce dadzą się lubić

2011-10-31 · Kronika Tygodnia

Paulo Cozza, gwiazda telewizyjnego programu „Europa da się lubić” będzie gościem II Europejskiego Dnia Języków. Spotkanie z sympatycznym Włochem odbędzie się 5 listopada w zamojskiej Galerii Twierdza.

II Europejski Dzień Języków organizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu, zamojskie Centrum Informacji Europejskiej „Europa Direct” oraz stowarzyszenie „Projekt-Europa”. Zabawa rozpocznie się o godz. 10.
Zaplanowano m.in. konkursy języka angielskiego i niemieckiego. Mogą w nich uczestniczyć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z województwa lubelskiego. Jest o co walczyć. Najlepsza drużyna dostanie nagrodę w wysokości 2 tys. zł oraz sprzęt elektroniczny (inni uczestnicy powalczą m.in. o atrakcyjne wycieczki).

Zmaganiom będzie przyglądał się Paulo Cozza. Opowie on uczestnikom m.in. o swoich kłopotach z nauką języka polskiego. On także poprowadzi imprezę.

– Spotkanie będzie otwarte dla wszystkich – podkreśla Małgorzata Bzówka, kierownik działu promocji i rekrutacji WSZiA. – Zależy nam na tym, żeby przyszło jak najwięcej osób. Liczymy, że drużyny uczniowskie będą miały wielu kibiców.