Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Dyplomatyczne odpowiedzi

2011-11-22 · Kronika Tygodnia

Około 200 studentów z Ukrainy spotkało się w sali Consulatus Zamojskiego Ratusza z dyplomatami akredytowanymi na Ukrainie

W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciel UE (Ireneusz Fidos), placówek dyplomatycznych Grecji (Konstantinos Grigoriadis), Szwecji (Iwona Gutt), Rumunii (Aurelian Rugina), Estonii (Aivar Tsarski), Polski (Rafał Wolski) na Ukrainie. Wyższą Szkołę Administracji i Zarządzania reprezentował m.in. dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji dr Bogusław Klimczuk. 

Ukraińscy studenci (głównie z WSZiA) pytali przede wszystkim o to, jak podjąć pracę w krajach UE, jak osiedlać się w nich na stałe, jakie warunki należy spełnić, aby zostać stażystą w instytucjach UE, np. w Brukseli. Interesowało ich także i to, w jaki sposób będą mogli dojechać do domów w czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej w przyszłym roku. 

Rafał Wolski, konsul generalny w Kijowie odpowiadał na pytania, zapewniał, że akurat w czasie EURO 2012 nie będzie problemów z przekraczaniem granic. Wyjaśniał, że na czas mistrzostw, na przejściach granicznych z Ukrainą zostaną wydzielone pasy tylko dla kibiców, tak więc ich autokary nie będą blokowały drogi innym podróżnym. Konsul Rafał Wolski był z przedstawicielami placówek dyplomatycznych na przejściu granicznym w Dorohusku, gdzie zapewniano, iż takie właśnie procedury będą obowiązywały w czasie EURO 2012. Tym ostatnim zapewnieniom studenci nie bardzo jednak dowierzali. 

Dyplomaci i studenci z Ukrainy spotkali się w czasie seminarium „Studenci ukraińscy w Polsce – doświadczenia, perspektywy”, zorganizowanego przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji oraz Urząd Miasta w Zamościu. 

Inicjatorem spotkania był konsul Rafał Wolski. Wyjaśniał, że zaprosił akredytowanych na Ukrainie dyplomatów do Zamościa, jako jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, będącego przykładem „success story”. Chciał także pokazać, jak znaczącą rolę w regionie odgrywa zamojska Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji.
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska