Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Europejski Dzień Języków i Paolo Cozza

2011-11-23 · Gazeta Miasta

Już po raz drugi Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji, GALERIA TWIERDZA, Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct oraz Stowarzyszenie „Projekt-Europa” zorganizowali Europejski Dzień Języków. W tym roku gościem specjalnym był Paulo Cozza, popularny Włoch, znany m.in. z programy „Europa da się lubić”. Do miłego gościa dołączyły lektorki języka angielskiego i niemieckiego ze Studium Języków Obcych WSZiA: Agnieszka Krzanowska, Magdalena Sagan oraz Agata Słowik. Impreza rozpoczęła się dzisiaj (5 listopada br.) o godz. 10.00.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie nauki języków obcych oraz poznanie innych krajów i kultur. W tym roku, dzięki Paulo wiódł prym język ze słonecznej Italii. - Najbardziej seksownym językiem jest język włoski – powiedział na spotkaniu Paulo Cozza. Przyznał się również, że nie lubi łaciny i języka angielskiego. – Podobają mi się piosenki angielskie, ale chyba tylko dlatego, że ich nie rozumiem. Mam też problem z polskimi końcówkami – ale dla mnie najważniejszy jest początek a nie koniec – żartował. Wspomniał również o gestykulacjach, które szczególnie Włochom ułatwiają komunikację.

Głównym punktem spotkania był konkurs, w którym wzięło udział 12 drużyn(po 4 uczniów wraz z opiekunami), reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego województwa lubelskiego. Na podium stanęły trzy licea z Zamościa. Wygrało III LO w składzie Paweł Toma, Dominika Gołąb, Arkadiusz Matej i Ewa Koczułap. Drugie miesjce zdobyła ekipa z I Społecznego LO w Zamościu, czyli Joanna Leńczuk, Katarzyna Oktoba, Maciej Pilch i Maja Ryń. Na trzecim miejscu znalazła się natomiast reprezentacja I LO w składzie: Justyna Kozłowska, Monika Paszko, Katarzyna Mazurkiewicz i Emil Ignaciuk. Najlepsza drużyna wygrała 2 tys. zł na zakup sprzętu elektronicznego. Dwa pozostałe miejsca wygrały wycieczkę do stadniny koni.

Patronat honorowy na wydarzeniem objęła Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Lena Kolarska-Bobińska.
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska