Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Wybitni naukowcy w Zamościu

2011-12-22 · Gazeta Zamojska

16 i 17 grudni odbyła się Międzynarodowa Konferencja Pedagogiczna „Edukacja permanentna jako współczesne wyzwanie cywilizacyjne".

Zorganizowała ją Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct. Naukowcy wygłosili referaty oraz dyskutowali o upowszechnieniu aktualnych zadań i wymogów jakie stawia Europejska wobec współczesnej edukacji. Rozmawiali o aktualnych problemach pedagogicznych związanych z potrzebą edukacji przez całe życie współczesnych ludzi.

Edukacja ustawiczna ma wpływ na jakość życia w zglobalizowanym świecie. Wymianie doświadczeń przez naukowców przysłuchiwali się i brali aktywny udział w dyskusji studenci WSZiA oraz przybyli goście. Wykłady były wygłaszane po polsku, angielsku i ukraińsku.

Wysoki poziom naukowy gwarantował Komitet Naukowy w składzie: prof. dr hab. Krzysztof Marczewski, dr hab. Dorota Turska, prof. dr hab. Petro Husak, dr hab. Marek Blaszke, dr Janusz Skwarek, dr Bogdan Szyszka, dr Czesław Galek i dr Bernard Panasiuk.

Organizatorzy zapowiedzieli wydanie publikacji pokonferencyjnej, w której znajdą się artykuły naukowe prelegentów. Z pewnością do tych materiałów winni sięgnąć zwłaszcza pedagodzy, którym cenne wskazówki i wyniki przeprowadzonych badań mogą pomóc w pracy.


 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska