Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

50 numerów minęło...

2011-12-01 · Forum Akademickie

Pierwszy numer "Naszego Forum", biuletynu informacyjnego Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, został wydany w marcu 1998 r. Pięćdziesiąty - w październiku 2011 r. "«Nasze Forum» (...) jest wielowymiarowym lustrem pokazującym różnorodne oblicza uczelni regionalnej" - czytamy w jubileuszowym numerze "Naszego Forum" (nr 50/11). 

Jak te oblicza były prezentowane w poszczególnych numerach? Jubileuszowy numer "Naszego Forum" przedstawia na swoich łamach 50 wybranych aspektów działalności uczelni z kolejnych egzemplarzy pisma - od współpracy ze społecznym otoczeniem uczelni, po działalność wydawniczą, wirtualną edukację. Partnerstwo ze Wschodem, projekt Odnawialne źródło energii, Transgraniczne Targi Pracy i 10-tysięcznego absolwenta uczelni.

Budownictwo jest obecnie najpopularniejszym kierunkiem w uczelniach technicznych. Od trzech lat kierunek ten na poziomie inżynierskim można studiować w Zamościu. WSZiA z powodzeniem prowadzi go we własnych obiektach - czytamy w tym samym numerze pisma - a obecnie realizuje, za kwotę 4,5 min zł, nowy projekt inwestycyjny "Budowa zespołu laboratoriów dla kierunku budownictwo w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji oraz zakup wyposażenia." Ogromne znaczenie dla budownictwa w WSZiA mają praktyki zawodowe oraz zajęcia warsztatowe. W roku akademickim 2011/2012 studenci budownictwa będą uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez praktyków budownictwa: kadrę zarządzającą firmami budowlanymi, inżynierów projektantów, inżynierów wykonawczych, pracowników administracji budowlanej i prawników specjalizujących się w prawie budowlanym. Od studentów wymaga się na tym kierunku dokładności w obliczeniach i zainteresowań o charakterze technicznym. Przedmioty wiodące w programie takich studiów związane są z projektowaniem konstrukcji budowlanych, materiałoznawstwem i mechaniką. Dla inżynierów budownictwa ważna jest również umiejętność planowania i zarządzania pracą, a więc zdolności kierownicze.
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska