Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Nagroda dla wydawnictwa WSZiA

2012-03-22 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wydany przez Konsorcjum Akademickie przekład "Principiów" Isaaca Newtona zdobył główną nagrodę – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w prestiżowym konkursie wydawnictw naukowych. Rywalizacja o najlepszą szatę edytorską została rozstrzygnięta podczas XVIII Wrocławskich Targów Książki Naukowej.

"Matematyczne zasady filozofii przyrody" wydane zostały przez Konsorcjum Akademickie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie i Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, w przekładzie dr. Jarosława Wawrzyckiego. Projekt obwoluty i grafikę opracowała Agata Mościcka.

W konkursie wzięło udział 20 wydawnictw z całej Polski, nadesłano 37 tytułów. Komisja oceniała książki pod względem adekwatnej do treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji oraz okładki. Konkursowemu jury przewodniczył prof. Eugeniusz Rusiński, prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką Politechniki Wrocławskiej. Organizatorem konkursu i targów jest po raz osiemnasty Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej. Jury przyznało także 10 wyróżnień.

Polski przekład "Principiów" to jedno z najważniejszych wydarzeń edytorskich w ostatnich latach, które wypełnia lukę, jaka istniała w kulturze polskiej od 1687 roku, czyli od czasu pierwszego wydania "Philosophiae naturalis principia mathematica" Newtona. Rok 1687 uważa się w nauce za symboliczną datę powstania nowożytnej fizyki.

- Musieliśmy czekać ponad 300 lat na pierwszy polski przekład "Principiów" – podkreśla rangę dzieła ks. prof. Michał Heller. 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska