««  « Styczeń 2018 »  »»

Lekarski eksperyment w gimnazjum

2012-03-23 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Zamojskie gimnazjum nr 1, przy współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, realizuje eksperyment pedagogiczny pod nazwą "Odważnie spełniaj swoje marzenia - zostań lekarzem".
- W projekcie uczestniczą ci uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje ...

... zainteresowania związane z biologią, chemią lub medycyną - mówi nauczycielka biologii Marta Majewska. - W praktyce to wygląda tak, że co miesiąc organizujemy spotkania ze studentami. Studenci przychodzą do nas z bardzo ciekawymi prezentacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania, zdrowego stylu życia. Zachęcają młodych ludzi do podejmowania działań zmierzających do tego, by w przyszłości zostać np. fizjoterapeutą.

Doktor Janusz Skwarek, prodziekan Wydziału Fizjoterapii i Pedagogiki w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu uważa, że jest to sposób na ukształtowanie młodego człowieka już na etapie gimnazjum, żeby rozważnie wybrał szkołę średnią.

Współpraca gimnazjum i uczelni jest zaplanowana do końca roku szkolnego. W planach są kolejne spotkania wykłady i wycieczki edukacyjne. Jest to pierwsze takie przedsięwzięcie w województwie lubelskim.