««  « Kwiecień 2018 »  »»

Puchar ministra dla WSZiA

2012-03-22 · Roztocze Online

Wydany przez Konsorcjum Akademickie przekład „Principiów” Isaaca Newtona zdobył główną nagrodę – Puchar Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w prestiżowym konkursie wydawnictw naukowych, podczas XVIII Wrocławskich Targów Książki Naukowej.

„Matematyczne zasady filozofii przyrody” wydane zostały przez Konsorcjum Akademickie Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, w przekładzie dr. Jarosława Wawrzyckiego. Projekt obwoluty i grafikę opracowała Agata Mościcka.
W konkursie wzięło udział 20 wydawnictw z całej Polski, nadesłano 37 tytułów. Książki oceniano pod względem treści szaty edytorskiej, układu typograficznego, ilustracji oraz okładki. Konkursowemu jury przewodniczył prof. Eugeniusz Rusiński, prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką Politechniki Wrocławskiej. Organizatorem konkursu i targów jest po raz osiemnasty Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej. Jury przyznało także 10 wyróżnień.

Polski przekład „Principiów” to jedno z najważniejszych wydarzeń edytorskich ostatnich lat. - Musieliśmy czekać ponad 300 lat na pierwszy polski przekład „Principiów” – podkreśla rangę dzieła ks. prof. Michał Heller.