««  « Lipiec 2018 »  »»

Wypadek samochodowy, miecze świetlne i barszcz ukraiński czyli Dzień Otwarty na WSZiA

2012-03-26 · Wprost

Zamojska straż pożarna i pogotowie ratunkowe na sygnale z czerwonymi kogutami zajechały na parking Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Na środku placu, z przodu poloneza leżał zakrwawiony mężczyzna, w środku kierowca i pasażerka, również zakrwawieni z rozległymi obrażeniami ciała. Nie był to prawdziwy wpadek, a symulacja ratunkowej akcji powypadkowej, którą obejrzało ponad 400 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Tak rozpoczął się Dzień Otwarty Uczelni.

Uczniom szczególnie spodobały się miecze świetlne prezentowane przez pracowników uczelni. - Bardzo mi się podobały pokazy fizyczne – relacjonowała licealistka z Chełma – niby proste rzeczy a takie ciekawe. Zainteresowaniem cieszyło się także seminarium dotyczące niebezpieczeństw czyhających na użytkowników Internetu. Zajęcia w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu prowadził dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji dr Bogusław Klimczuk.

Czytaj całość na wprost.pl