««  « Czerwiec 2018 »  »»

WSZiA współpracuje z Urzędem Statystycznym

2012-03-28 · MM Moje Miasto Zamość

We wtorek podpisane zostało porozumienie o współpracy między Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Zamościu, a Urzędem Statystycznym w Lublinie. Ma to zaowocować wymianą informacji oraz zapewnieniem kadrze i studentom uczelni dostępu do danych statystycznych.

– Nasze działania, razem podejmowane, od co najmniej kilku lat, zostały sformalizowane umową – mówił po podpisaniu dokumentów Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

– Spektakularnymi wspólnymi przedsięwzięciami były m.in. projekt Equal, konkurs statystyczny Sigma kwadrat (trzecia edycja w tym roku) czy badania gospodarcze uczelni, gdzie niewątpliwie były wykorzystywane dane statystyczne ze szczególnym naciskiem na informacje dot. miasta Zamościa, regionu zamojskiego i województwa lubelskiego – informuje Małgorzata Bzówka z WSZiA.

Teraz, dzięki porozumieniu sformalizowana zostanie wymiana informacji, a kadra i studenci WSZiA będą mieć zapewniony dostęp do wynikowych informacji statystycznych. Ponadto partnerzy mają wspólnie prowadzić badania naukowe i publikować. Poza tym studenci uczelni dostaną możliwość odbycia w US praktyk zawodowych.

W 2010 roku Urząd Statystyczny podpisał umowy z czterema uczelniami publicznymi w Lublinie. WSZiA jest jedyną niepubliczną, z którą współpracuje.

Źródło: mmzamosc.pl