««  « Styczeń 2018 »  »»

WSZiA podpisała umowę z Urzędem Statystycznym

2012-03-28 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu we wtorek (27 marca) podpisała umowę o współpracy z Urzędem Statystycznym w Lublinie. - Nasze działania, razem podejmowane, od co najmniej kilku lat, zostały sformalizowane umową – mówił po podpisaniu dokumentów Krzysztof Markowski, dyrektor Urzędu Statystycznego w Lublinie.

Wymiana informacji, zapewnienie kadrze i studentom dostępu do wynikowych informacji statystycznych, wspólne badania naukowe, publikacje a także zapewnienie studentom praktyk zawodowych – to główne postanowienia podpisanego porozumienia.

Uczelnia i Urząd Statystyczny współpracują od wielu lat. Spektakularnymi wspólnymi przedsięwzięciami były m.in. projekt Equal, konkurs statystyczny Sigma kwadrat (trzecia edycja w tym roku) czy badania gospodarcze uczelni, gdzie niewątpliwie były wykorzystywane dane statystyczne ze szczególnym naciskiem na informacje dot. miasta Zamościa, regionu zamojskiego i województwa lubelskiego.

Nie jest to jedyne tego rodzaju porozumienie, ale pierwsze z uczelnią niepubliczną. W 2010 roku Urząd Statystyczny podpisał umowy z czterema uczelniami publicznymi w Lublinie.