««  « Kwiecień 2018 »  »»

III Transgraniczne Targi Pracy

2012-04-03 · Kronika Tygodnia

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Zamościu przy współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy oraz Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Zamościu zapraszają na III Transgraniczne Targi Pracy, które odbędą się 18 kwietnia 2012 r. w godzinach 10.00 - 14.00, w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu

Targi organizowane są w ramach projektu „Kadry dla gospodarki transgranicznej. Program wzmocnienia potencjału dydaktycznego WSZiA w Zamościu", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Patronat honorowy nad imprezą objął Marcin Zamoyski, prezydent m. Zamościa.

Adresowane są do studentów, absolwentów szkół wyższych i ponadgimnazjalnych oraz wszystkich pozostałych osób, które chcą podjąć pracę. Udział w targach jest świetną okazją do poznania możliwości lokalnego rynku pracy, do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy stałej, dorywczej, staży i praktyk zawodowych oraz wymogami rekrutacyjnymi w poszczególnych firmach. Dla wystawców, czyli firm i instytucji oferujących pracę, jest to świetna okazja do pozyskania pracowników, stażystów, do zaprezentowania swojej działalności, a także do nawiązania współpracy z instytucjami otoczenia biznesu, jak Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu, Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie (PIP), itp.

Udział w III Transgranicznych Targach Pracy zapowiedziało ponad 60 wystawców, w tym również instytucje z Niemiec i Ukrainy. Są to przedstawiciele różnych branż: m.in. technicznych, budowlanych, ekonomicznych, finansowych, prawniczych, szkoleniowych i pośrednictwa pracy.

Podczas targów zorganizowane będą rozmaite szkolenia i warsztaty. Powiatowy Urząd Pracy przedstawi formy wsparcia pracodawców, a firma szkoleniowa Meritum Training przybliży uczestnikom obecnie bardzo modne zagadnienie jakim jest coaching. Szkoleniowcy wyjaśnią dlaczego ten z angielska brzmiący termin nie zawsze jest odpowiednio rozumiany i jak przydatny może być coaching dla pracodawców i pracowników. Osoby poszukujące pracy, podczas warsztatów, zdobędą wiedzę na temat skutecznych zachowań na rynku pracy, dowiedzą się jak wykorzystać swój potencjał i nastawić się na osiąganie sukcesów. Pracownicy i studenci Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji przedstawią założenia procesu rekrutacji i selekcji pracowników oraz pomogą przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

- Czasami naprawdę ważne są szczegóły, dotyczące np. gestykulacji, ubioru i umiejętność opanowania stresu - mówi Zofia Kiełbińska-Ryń, szefowa Biura Karier w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. Dlatego warto wziąć udział w warsztatach, które poprowadzą studentki pedagogiki naszej uczelni na temat „Mowa ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej". Autoprezentacja, poszukiwanie w sobie mocnych stron, umiejętność zapanowania nad swoim ciałem w stresujących okolicznościach rozmowy z potencjalnym pracodawcą - to elementy warsztatów, które będą prezentowane podczas targów.

Udział w targach jest bezpłatny. Zapraszamy!

8.30 - 10.00 Rejestracja firm

10.00 - 10.15 Uroczyste otwarcie III Transgranicznych Targów Pracy - powitanie uczestników przez przedstawicieli Miasta Zamość i organizatorów (Hala OSiR)

10.20 - 13.30 Prezentacja firm i instytucji na poszczególnych stoiskach (Hala OSiR) -(rozmowy indywidualne z pracodawcami, zapoznanie się z ofertą wystawców, udział w prezentacjach szkół uczestniczących w targach, udział w warsztatach i szkoleniach)

10.45 - 13.30 Warsztaty i szkolenia

11.00 - 11.55 - Coaching: Wykorzystaj cały swój potencjał i nastaw się na odnoszenie sukcesów (dla pracowników i osób poszukujących pracy) - prowadzi Łukasz Kuźma z „Meritum Training" (sala konferencyjna I piętro)

12.00 - 12.55 - Coaching: Transformacja firmy poprzez rozmowę (dla pracodawców) prowadzi p. dr Małgorzata Misztal z „Meritum Training" (sala konferencyjna I piętro)

13.00 - 13.30 Możliwości wsparcia pracodawców oferowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Zamościu w 2012 r. - prowadzi mgr inż. Marian Hawrylak - Zastępca Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Zamościu (sala konferencyjna I piętro)

13.45 Zamknięcie III Transgranicznych Targów Pracy (hala OSiR)

14.00 Podsumowanie i omówienie efektów III Transgranicznych Targów Pracy (sala na parterze) - spotkanie dla Wystawców zarejestrowanych na Targach!

ADMINISTRATOR PROJEKTU
Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu;