Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Nowe laboratoria budownictwa

2012-04-03 · Kronika Tygodnia

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otwiera 25 kwietnia specjalistyczne laboratoria budownictwa przy Sienkiewicza 22a. Na uroczystość, oprócz władz regionu i miasta, uczelnia zaprasza także przedstawicieli firm budowlanych multimedialne.

Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów umożliwi kształcenie studentów tego kierunku na bardzo dobrym poziomie. Może być również wykorzystywane do badań naukowych - twierdzi dr inż. Wojciech Franus, kierownik Katedry Budownictwa w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji w Zamościu. W dniu otwarcia przywita uczestników imprezy swoim wystąpieniem pod tytułem „Laboratorium inspiracji". Tego dnia organizatorzy przewidzieli także promocję książek Wydawnictwa Konsorcjum Akademickiego, liczne prezentacje i pokazy.

- Ja za parę miesięcy będę już absolwentem, więc tylko mogę pozazdrościć tym, którzy po mnie przyjdą i będą mogli z tych laboratoriów skorzystać - mówi Anna Kolasińska, studentka III roku i szefowa koła studentów budownictwa, którzy aktywnie włączają się w organizację uroczystości. Ania będzie witać i zachęcać do podjęcia studiów na budownictwie swoich młodszych kolegów z ponadgimnazjalnych szkół technicznych, którzy do obejrzenia laboratoriów są zaproszeni na 26 kwietnia.

WSZiA kształci od trzech lat studentów budownictwa. Atutami kierunku są m.in. wykwalifikowanej kadra oraz własny kampus dydaktyczny. W jego skład wchodzi nowo powstały budynek przy ulicy Sienkiewicza, w którym studenci będą mogli testować wytrzymałość materiałów budowlanych za pomocą nowoczesnego sprzętu w laboratorium badań wytrzymałościowych. Badanie właściwości fizykochemicznych, identyfikacja i ocena jakości surowców są możliwe w laboratorium analiz chemicznych. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom europejskiego rynku pracy, została stworzona pracownia inżynierska, składająca się z nowoczesnych stanowisk komputerowych z szerokokątnymi monitorami LCD oraz profesjonalnym oprogramowaniem do analizy parametrów cieplnych budynków, analizy wymiarowania i wytrzymałości materiałów budowlanych, czy projektowania konstrukcji w 3D.

Dzięki podpisaniu przez uczelnię ponad 20 umów partnerskich z firmami budowlanymi, studenci odbywają niezbędne praktyki zawodowe, a dzięki programowi Erasmus wyjeżdżają na zagraniczny staż.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu „Budowa zespołu laboratoriów dla kierunku budownictwo w Wyższej Szkole Zarządzania i Administracji oraz zakup wyposażenia". mb

 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska