Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji
w Zamościu

ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość
email: poczta@wszia.edu.pl    spis telefonów »
Informacja: Wykorzystanie ciasteczek na stronach w domenie wszia.edu.pl więcej »
ENG UA
Wirtualna Uczelnia WSZiA
Wirtualna Uczelnia
Portal
Portal Informa- cyjno - Edukacyjny
Poczta
Poczta
WSZiA
Lerni
Kursy Lerni
OPAC
Katalog
OPAC
WSZiA na Facebook
WSZiA
Facebook
Informator rekrutacyjny Studia podyplomowe Centrum Szkoleń i Karier Biblioteka Erasmus+ Kontakt

Uczelnia w prasie i mediach

««  « Lipiec 2018 »  »»
PonWtoŚroCzwPiąSobNie
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 

Przejdź do dnia dzisiejszego

Zamość z rehabilitacji słynie

2012-04-01 · Roztocze Online

Za dwa lata do Zamościa zjadą największe sławy rehabilitacji w Polsce i w Europie. Również dzięki temu, że od listopada ub. roku Zarząd Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, w uznaniu zasług, został przeniesiony do Zamościa.

O schorzeniach barku, jego diagnostyki, leczenia operacyjnego i rehabilitacyjnego dyskutowali podczas posiedzenia naukowego członkowie Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, 29 marca 2012 r. w sali Consulatus zamojskiego Ratusza.

Konferencji przewodniczył dr n. med. Rafał Sapuła, dyrektor Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu, pełniący obowiązki Prezesa Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji. Wykłady zostały zaprezentowane przez uznane autorytety z danych dziedzin: prof. dr hab. n. med. Andrzej Lesiak – Kilka słów o patomechanice barku, dr n. med. Tomasz Madej, dr n. med. Tomasz Wnuk – Diagnostyka radiologiczna schorzeń barku, mgr inż. Krzysztof Cygoń - Obiektywna analiza funkcji kończyny górnej, dr n. med. Jacek Walawski – Aktualne możliwości leczenia operacyjnego w schorzeniach barku, dr n. med. Rafał Sapuła, prof. dr hab. n. med. Wiesław Siwek – Zasady leczenia rehabilitacyjnego po rekonstrukcji stożka rotatorów. 

Na zakończenie obrad dr Rafał Sapuła przekazał informację, iż Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji powierzył organizację XVI Sympozjum Rehabilitacyjnego w 2014 roku Oddziałowi Lubelskiemu PTReh w Zamościu. Organizatorzy spodziewają się przyjazdu około 500 gości.

W listopadzie 2011 roku Zarząd Lubelskiego Oddziału PTReh został decyzją członków Towarzystwa przeniesiony z Lublina do Zamościa, co należy uznać za sukces zamojskiej rehabilitacji.
Polskie Towarzystwo Rehabilitacji to organizacja skupiająca środowisko medyczne związane z rehabilitacją, liczące 3000 członków. Celem Towarzystwa jest m. in. pogłębianie wiedzy w zakresie nauk związanych z rehabilitacją, popieranie badań i prac naukowych, podnoszenie wiedzy fachowej członków, współpraca z Towarzystwami, instytucjami i organizacjami działającymi na rzecz rehabilitacji w kraju i za granicą, reprezentowanie w organizowanych przez Izby Lekarskie konkursach na stanowiska ordynatorów oddziałów rehabilitacyjnych, wyrażanie stanowiska i opinii oraz składanie wniosków odpowiednim władzom w sprawach związanych z rehabilitacją
 


TELC

partner ZUS Współpraca partnerska