««  « Kwiecień 2018 »  »»

Szachiści powalczą o puchar rektora

2012-04-13 · Roztocze Online

Już jutro (sobota 14 kwietnia) w campusie akademickim Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji Collegium Novum przy Sienkiewicza 22a odbędzie się II Międzynarodowy Turniej Szachowy o Puchar Rektora tej uczelni.

- Zainteresowanie jest bardzo duże turniejem. Będzie kilka kategorii wiekowych i ciągle ktoś jeszcze się zgłasza - informuje Małgorzata Tracz vel Bednarczyk, absolwentka WSZiA (szczególna, bo z numerem 10 000) i równocześnie organizator przedsięwzięcia.

Dodatkową atrakcją turnieju będzie wystawa nietypowej kolekcji słynnego zamojskiego szachisty - Andrzeja Czochry. Mowa tu oczywiście o szachach z całego świata (Hiszpanii, Chin, Grecji, Peru, Indii, Indonezji, Rosji, Ukrainy, Słowacji, Afryki (Egipt, Kenia, Sudan, Somalia), Niemiec, Holandii, Meksyku, Mongolii, Malezji, Japonii, USA, Polski), która została uznana za największą w skali kraju i została wpisana do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości.

Start rozgrywek - zgodnie z kwadransem akademickim - 13.15 sala nr E02.