««  « Kwiecień 2018 »  »»

Inwestycja w WSZiA: Otworzą nowe laboratoria

2012-04-10 · MM Moje Miasto Zamość

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otwiera 25 kwietnia specjalistyczne laboratoria budownictwa przy ul. Sienkiewicza 22a. Na uroczystość, oprócz władz regionu i miasta, uczelnia zaprasza także przedstawicieli firm budowlanych.

– Wyposażenie laboratorium wytrzymałości materiałów umożliwi kształcenie studentów tego kierunku na bardzo dobrym poziomie. Może być również wykorzystywane do badań naukowych – twierdzi dr inż. Wojciech Franus, kierownik Katedry Budownictwa WSZiA, który w dniu otwarcia przywita uczestników imprezy wystąpieniem pod tytułem „Laboratorium inspiracji".

Organizatorzy przewidzieli także promocję książek Wydawnictwa Konsorcjum Akademickiego, liczne prezentacje i pokazy multimedialne.

WSZiA od trzech lat kształci studentów budownictwa. Atutami kierunku są m.in. wykwalifikowanej kadra oraz własny kampus dydaktyczny.

W jego skład wchodzi nowo powstały budynek przy ul. Sienkiewicza, w którym studenci będą mogli testować wytrzymałość materiałów budowlanych za pomocą nowoczesnego sprzętu w laboratorium badań wytrzymałościowych. Badanie właściwości fizykochemicznych, identyfikacja i ocena jakości surowców jest możliwe w laboratorium analiz chemicznych.

Czytaj całość na mmzamosc.pl