««  « Lipiec 2018 »  »»

Zamość ma nowoczesne laboratoria budownictwa

2012-04-25 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu otworzyła specjalistyczne laboratoria budownictwa. Laboratoria umożliwią kształcenie studentów na bardzo dobrym poziomie. - Chcemy realizować przedsięwzięcia związane nie tylko z dydaktyką ale i z badaniami. Chodzi nam o to, żeby nasi studenci mieli prace dyplomowe bardzo praktyczne, które rzeczywiście będą użyteczne w praktyce gospodarczej - mówi Jan Andreasik, rektor uczelni.

Z laboratoriów będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale też uczniowie zamojskich szkół i lokalni przedsiębiorcy. - Chodzi też o to, aby laboratoria tworzyły nowe, ciekawe warunki do pracy na Zamojszczyźnie. Wspólnie z miastem mamy w planach uruchomienie Parku Naukowo Technologicznego, który słyżuć będzie przedsiębiorczości lokalnej. Te laboratoria są otwarte na współpracę z otoczeniem przedsiębiorczości - mówi dziekan Wydziału Zarządzania i Administracji Bogusław Klimczuk.

W nowo powstałym budynku przy ulicy Sienkiewicza powstało laboratorium badań wytrzymałościowych i laboratorium analiz chemicznych. Stworzona została również pracownia inżynierska składająca się z nowoczesnych stanowisk komputerowych wyposażonych w profesjonalne oprogramowanie do analizy parametrów cieplnych budynków, analizy wymiarowania i wytrzymałości materiałów budowlanych, czy projektowania konstrukcji w 3D.

Wartość inwestycji to ponad 4 mln 920 tys zł. Dofinansowanie unijne wyniosło około 75 procent.

Czytaj całość na eZamość.pl