««  « Czerwiec 2018 »  »»

Zobacz nowe laboratoria budownictwa w WSZiA

2012-04-25 · Nasze miasto

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji kształci ekspertów od budownictwa od trzech lat. Teraz będzie mogła robić to skuteczniej, bo uczelnia otworzyła nowoczesne laboratoria – badań wytrzymałościowych, analiz chemicznych oraz pracownię inżynierską.

Na budowę nowego budynku w którym mieszczą się laboratoria wdano niecałe 5 mln zł. 70% popłynęło z Unii Europejskiej. Zdaniem władz uczelni, w edukację budowlańców warto inwestować:
- Branża budowlana się rozwija i będzie się rozwijać. Na rynku jest zapotrzebowanie na inżynierów budownictwa - podkreśla rektor uczelni, Jan Andreasik.

Nowe laboratoria uczelni nie będą spełniały tylko celów dydaktycznych, ale badawczo-naukowe. WSZiA planuje ścisłą współpracę z firmami budowlanymi, które będą mogły korzystać z wyników badań prowadzonych przy wykorzystaniu nowego sprzętu.

Czytaj całość na Zamosc.naszemiasto.pl