««  « Styczeń 2018 »  »»

Fizjoterapeuci obradowali

2012-09-11 · Roztocze Online

Staw łokciowy to najtrudniejszy do rehabilitacji z naszych stawów, wymagający w leczeniu dużego wyczucia, doświadczenia i umiejętności, stąd tematyka konferencji jest tak ważna - poinformował dr Rafał Sapuła, prezes Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji, dyrektor Zamojskiej Kliniki Rehabilitacji Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Właśnie o stawie łokciowym i jego dysfunkcjach obradowało ponad 60 lekarzy i fizjoterapeutów z Lubelszczyzny i Podkarpacia, 7 września w sali dydaktycznej zamojskiego ZOO.

O przykurczu stawu łokciowego podczas konferencji opowiadał dr n. med. Rafał Sapuła, o metodach rehabilitacji stawu referował prof. dr hab. Henryk Knapik. Problematyką łokcia spastycznego zajmowali się dr Sławomir Zaborek i dr n. med. Marcin Pencuła. O zasadach leczenia obrzęku limfatycznego kończyny górnej po mastektomii mówił prof. dr hab. n. med. Piotr Majcher.

Zamość, w którym od lat Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji kształci studentów fizjoterapii, jest siedzibą Oddziału Lubelskiego Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji.