««  « Kwiecień 2018 »  »»

WSZiA i Atlas współpracują

2012-09-14 · Roztocze Online

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu i Grupa Atlas podpisały porozumienie o współpracy. Dla studentów budownictwa tej uczelni oznacza to - perspektywę ciekawych praktyk z najnowszą technologią u lidera branży.

Zarzutem, który często pojawia się w mediach to oderwanie szkolnictwa wyższego od rzeczywistości i praktyki. - Chcemy zagospodarować wolną przestrzeń między nauką a gospodarką - mówił podczas konferencji prasowej, 14 września, Krzysztof Ogórek, wiceprezes zarządu ds sprzedaży i marketingu firmy "Atlas". Dla nich umowa z uczelnią jest elementem strategii, bo "Atlas wspiera fachowców".

- Umowa jest kolejnym etapem rozwoju kierunku budownictwo - podkreślał dr inż. Jan Andreasik, rektor WSZiA w Zamościu. Porozumienie zawiera trzy najważniejsze dla obu stron pola współpracy - praktyki dla studentów i nauczycieli, wspólne projekty badawcze i rozwojowe a także konsultacje programów kształcenia.

Praktyki będą realizowane najprawdopodobniej w centrali firmy w Łodzi, gdzie mieści się pion rozwoju produktu czyli "poligon doświadczalny z dostępem do najnowszych technologii". Do wspólnych projektów badawczych na pewno zostaną wykorzystane nowo oddane (w kwietniu br.) laboratoria budownictwa.