««  « Styczeń 2018 »  »»

WSZiA i Grupa ATLAS podpisały porozumienie o współpracy

2012-09-14 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu i firma Atlas podpisały, dzisiaj 14 września porozumienie o współpracy. - Chcemy zagospodarować wolną przestrzeń między nauką a gospodarką.

Umowa jest kolejnym elementem od lat realizowanej strategii firmy. Atlas wspiera fachowców - mówił podczas spotkania z władzami uczelni i konferencji prasowej Krzysztof Ogórek, wiceprezes zarządu ds. sprzedaży i marketingu firmy Atlas.

Istotnym elementem umowy dla studentów budownictwa jest organizacja praktyk.
- Absolwent, który zna nowe technologie jest cennym nabytkiem dla każdej firmy i zawsze będzie miał większe szanse na rynku pracy - potwierdził wiceprezes Ogórek. Praktyki przede wszystkim będą realizowane w Łodzi, ze względu na działający tam pion rozwoju produktu czyli najlepszy jak to określił "poligon doświadczalny z dostępem do najnowszych technologii". Rektor uczelni dr inż. Jan Andreasik podkreślił, że umowa jest kolejnym etapem rozwoju kierunku budownictwo. Porozumienie zawiera również przygotowanie wspólnych projektów badawczych i rozwojowych oraz konsultowanie programów kształcenia. Przedstawiciele "Atlasu" podczas wizyty w Zamościu obejrzeli także laboratoria budownictwa WSZiA, oddane w kwietniu br. do użytku.

Na pytanie dlaczego akurat firma „Atlas” zdecydowała się podpisać umowę z uczelnią zamojską. Wiceprezes Krzysztof Ogórek zażartował – „A dlaczego nie?”. Ponadto przyznał się, że pochodzi z Zamościa, więc ma duży sentyment do wszystkiego, co wiąże się z tym miastem.