««  « Styczeń 2018 »  »»

Nowe umiejętności z zagranicy

2012-09-19 · Tygodnik Zamojski

10 absolwentów szkół technicznych z Zamościa i Janowa Lubelskiego wyjechało na 3-miesięczny staż zawodowy do Niemiec, który potrwa do końca listopada br.

Projekt finansowany z programu Leonardo da Vinci „Nowe umiejętności i kompetencje z zagranicy” realizuje Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu. To dzięki współpracy zamojskiej uczelni z firmami niemieckimi absolwenci szkół średnich mają szansę zdobyć dodatkowe kwalifikacje zawodowe za granicą.

Każdy z uczestników projektu otrzyma dofinansowanie ok. 3219 euro. Odbędzie również 60-godzinny kurs językowy i przygotowanie kulturowe. Ze względu na profil ukończonej szkoły, technik mechanik, technik hotelarstwa i technik technologii drewna, absolwenci pracują w różnych firmach niemieckich ze Schwabisch Hall i najbliższych okolic:
Barthau Anhangerbau GmbH, MAAS Profile GmbH, Landhotel Gunzburg i Landhotel Gasthof Krone.

- Projekt docelowo zakłada wyjazd 30 osób na staż zagraniczny. Wyjadą absolwenci naszej uczelni, a także szkól średnich. Kolejny nabór będzie realizowany pod koniec roku. Współpracujemy w tym zakresie z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Zamościu, Zespołem Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Zwierzyńcu oraz z Zespołem Szkół w Szczebrzeszynie - informuje dr Bogusław Klimczuk, kierownik projektu.

Stażystów, w ramach realizowanego przez WSZiA projektu, przyjmują niemieckie przedsiębiorstwa z branży hotelarskiej, gastronomicznej, finansowej, inżynierii oraz produkcji i przetwórstwa.

Zainteresowanych projektem prosimy o kontakt: Wyższa Szkoła Zarządzania Administracji w Zamościu, ul. Akademicka 4, 22-400 Zamość, bklimczuk@wszia.edu.pl, tel. 84 6776745.