««  « Kwiecień 2018 »  »»

Europejski Dzień Języków po raz trzeci w Zamościu

2012-10-25 · eZamość - Regionalny Portal Informacyjny

Europejski Dzień Języków odbędzie się w piątek (26 października) w zamojskiej galerii Twierdza. W zmaganiach językowych weźmie udział 14 drużyn z terenu województwa lubelskiego.

Szczególnym gościem wydarzenia będzie Kevin Aiston, prawdopodobnie najbardziej popularny Anglik w Polsce - znany m.in. z programu "Europa da się lubić".

Głównym celem przedsięwzięcia jest propagowanie nauki języków obcych oraz poznanie innych krajów i kultur. W trakcie wydarzenia zaplanowanych jest wiele atrakcji, w tym prezentacje ciekawostek językowych połączone z muzycznymi i kulinarnymi niespodziankami. Głównym punktem programu będzie konkurs, w którym zmierzą się zespoły uczniów, reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z całego województwa lubelskiego. Zmagania rozpoczną się o 10.00. Potrwają do około 15.00.

Dodajmy, że Europejski Dzień Języków odbędzie się w Zamościu już po raz trzeci. Organizują go: Galeria Twierdza Zamość, Stowarzyszenie "Projekt-Europa" wraz z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji oraz Centrum Informacji Europejskiej Europe Direct.